Menu Główne
LogowanieOstatnio dodane

Popularne

Rekrutacja do przedszkola

 

!!SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA dla roczników 2011 i 2012!!

 

Kochani Rodzice, od 1 marca rozpoczynamy rekrutację do naszego Przedszkola.

Wszystkich, którzy pragną zapisać swoje dzieci, zapraszamy po Wnioski o przyjęcie codziennie w godzinach od 8.00 do 16.00.

Zgłaszać można dzieci z rocznika: 2012, 2011 zamieszkałe na terenie miasta Gniezna.

 

Serdecznie zapraszam

dyrektor Przedszkola

Poprawiony (czwartek, 30 lipca 2015 10:31)

 

Jak ułatwić dziecku kontakt z książką.

     Ostatnich kilkanaście lat to okres rozwijającej się dynamicznie nauki i techniki, czas komputerów, Internetu, wszechobecnej telewizji i telefonów komórkowych. Również świat dziecka żyjącego w tej niemal wirtualnej rzeczywistości uległ istotnym przeobrażeniom. Coraz częściej bowiem spędza ono swój wolny czas przed telewizorem lub komputerem. Jest to bardzo wygodne, szczególnie dla tych rodziców, którzy są często zapracowani i nie mają możliwości ani pomysłu na zorganizowanie swoim pociechom ciekawych zabaw w domu. Taka sytuacja doprowadziła do tego, że dorośli powoli zapominają o bardzo prostym a zarazem ważnym sposobie wypełnienia dziecku czasu, jakim jest po prostu czytanie książek. Pociąga to za sobą określone niepożądane konsekwencje. Dzieci stają się coraz bardziej agresywne, nadpobudliwe, niecierpliwe itp.

Poprawiony (piątek, 20 lutego 2015 12:00)

Więcej…

 

Telewizja a rozwój osobowości dziecka.

   Telewizja to medium, które bardzo silnie angażuje widzów, szczególnie dzieci, wywołując u nich pełną koncentrację na programie i niepodzielność uwagi. Wpływ telewizji jest szczególnie znaczący, gdy widz jest młody, mało krytyczny, nie ma dostępu do innych źródeł wiedzy, innych wzorców wartości, nie styka się z oceną oglądanych treści. Odbiór programów telewizyjnych przez konkretnego widza zależy od jego wieku, doświadczenia, ukształtowanych już cech osobowości, postaw i wartości. Korzystanie z telewizji ma odbywa się przeważnie w środowisku rodzinnym. Rodzina może więc w znacznym stopniu wpływać na to, jakie programy TV w jaki sposób dzieci oglądają.

Poprawiony (piątek, 20 lutego 2015 12:00)

Więcej…

 

Wycieczka na wieś

Gospodarstwo agroturystyczne w Gąsawie – miejsce, gdzie miło i ciekawie spędziliśmy majowy dzień.

Więcej…

 

Święconka w Przedszkolu

W Wielką Środę program dnia był inny niż zazwyczaj. Po obejrzeniu Misterium Wielkanocnego w wykonaniu naszych starszych koleżanek i kolegów z Przedszkola z grupy „Słoneczników” poszliśmy w poszukiwaniu „zajączka”. Bez problemu odnaleźliśmy nasze przystrojone świątecznie koszyczki wypełnione różnymi łakociami. Radość była wielka! Również posiłek był niecodzienny. Otoczyliśmy przybrany i zastawiony stół w naszej sali. Ksiądz Proboszcz z parafii Farnej poświęcił świąteczne potrawy i złożył nam ciepłe życzenia na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. To była piękna uczta z naszymi wychowawcami, dzięki którym odczuliśmy przedsmak radosnego świętowania Wielkanocy!

ZDJĘCIA

Poprawiony (środa, 30 kwietnia 2014 18:02)

 
Kalendarz

Dzisiaj jest: Piątek
31 Lipca 2015
Imieniny obchodzą
Beatus, Demokryt, Emilian, Ernesta,
Ernestyna, Helena, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Justyn, Ludomir

Do końca roku zostało 154 dni.
Licznik odwiedzin
Dzisiaj6
W ostatnim tygodniu18
W ostatnim miesiącu89
Wszystkie7842